ضرورت مبارزه ی نوجوانان دبیرستان!

با شروع هر سال جدید تحصیلی، نوجوانان درامید به سازنده شدن آگاه جامعه پس از اتمام دبیرستان و درصورت گذار از سد کنکورفرسایشی ورود به دانش گاهها و تمام کردن تحصیلات دانشگاهی، تلاش عمومی این است که با اعتماد به نفس بیشتری وارد کارزار خدمت به نیازهای اکثریت مردم جامعه بشوند.
درصف راه روان آموزش بیش از ۱۰ میلیونی، نوجوانان در پیش این خیل به مثابه جلو داران صف انبوه محصلان قرار داشته و می توانند درخدمت به راه درست رفتن درمسیرحرکت به پیش رهنمون شوند:
مبارزه و خواست ایجاد بلادرنگ مدارس نو بنیاد در سراسرکشور و به ویژه درمناطق عقب نگهداشته شده که مدارس کلنگی و فرسوده هستند امری فوری و ضروری از طرف دانش آموزان دبیرستانی است: به گزارش خبرنگار تسنیم درپی بارندگی از ۳۰ دی تا ۵ بهمن امسال، سقف ۳۰ کلاس درس شهرستان “قصرقند” دراستان سیستان و بلوچستان فرو ریخت و کلاسهای درس هرهفته بعد در چادرتشکیل می شوند. «مرتضی رئیسی»رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس می گوید«۱۰درصد از مدارس کشور تخریبی است و اگر بودجه داشتیم همین امروز تخریب می شد. همچنین ۲۰ درصد مدارس کشور هم نیازمند مقاوم سازی و بهسازی است که نیازمند ۳ میلیارد دلار بودجه است.» این در حالی است که بر طبق آمار خود رژیم حدود ۱۸ هزار کلاس درس در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که به گفته «علیرضا راشکی»مدیرکل نوسازی مدارس استان سیستان و بلوچستان حدود ۶ هزار و ۲۰۰کلاس درس در سطح این استان تخریبی و ۵۹۷ کلاس نیز خشتی و گلی است، که تعدادی از این نوع کلاسهای تخریبی در شهرستان«قصرقند»واقع شده اند.
به جای امکان دادن به آموزش و پرورش آزاد و مترقی و سلامتی بخش، شیخان اسلامی ریاکار نشسته درمسندقدرت برای تداوم حاکمیت خونبارشان، سخت مشغول شست و شوی مغزی در دبستانها و دبیرستانها هستند. به جای رایگان بودن تحصیلات، آخرین ریال باقی مانده را از ته جیب خانوادهای محصلان بیرون می آورند. این عمل به غایت غیر انسانی تا بدان جا پیش می رود که برخی از این کودکان به جای نشستن در صندلی کلاس آموزشی دبستانها روانه ی کار پاک کردن شیشه ماشینها و گل فروشی در خیابانها و کارگاههای کوچک می شوند و از تحصیل باز می مانند. دراین مدارس جیب بری توسط حاکمان، دادن شعار نه به پرداخت شهریه، نه به پرداخت لوازم آموزشی، مجانی بودن مداوای کلیه نیازهای سلامتی، تامین غذای مجانی با کیفیت درمدارس، نه به لاطائلات آخوندی مذهبی در انباشتن مغز کودکان و نوجوانان و دست به روشنگری کودکان مدارس زدن،  به  جلوگیری از این اعمال زشت مکتب خانه ای قرون وسطائی، بپردازند.
باتوجه به این که هم اکنون فارغ التحصیلان دانشگاهها در ابعاد بیش ازمیلیونی بعداز تحمل مخارج هنگفت خانواده شان در دوران دانشگاهی، در اوج داشتن نیروی سازنده در خیابانها مجبور به ولگردی هستند و یا درصورت یافتن کاری غیر حرفه ای خودشان، گذشته تحصیلشان را برباد رفته حس می کنند.روندی که آینده در برابر شما هم قرار خواهدگرفت.
به گزارش ایرنا، براساس اعلام سازمان هواشناسی استان و التهابات جّوی با تداوم چند روزه سبب بروز سیلاب، طغیان رودخانه ها، روان آب و آبگرفتگی معابر در ۱۲ شهرستان جنوبی این استان شد که در نهایت سبب بروز تصادفات شد و منجر به «مرگ ۵ نفر و مجروح شدن ۹ نفر در جاده های سیستان و بلوچستان شد».
مدارس این استان هم بی نصیب از این باران نبودند تا جاییکه «حمیرا ریگی» فرماندار شهرستان «قصرقند» در گفت و گو با خبرنگار تسنیم، گفت «در پی بارندگی ۵ روز اخیر (۳۰ دی تا پنجم بهمن ماه جاری) سقف۳۰کلاس درس شهرستان«قصرقند» در استان سیستان و بلوچستان در پی بارشهای اخیر فرو ریخت که خوشبختانه تلفات انسانی در این مدارس را نداشت، قرار است از روز شنبه هفته آینده کلاسهای درس تخریب شده در پی بارندگی در چادر تشکیل شود».
سقف ۳۰ کلاس از این ۶ هزار و ۲۰۰ کلاس تخریبی در شهرستان«قصر قند»تا یک هفته پیش«سرپناهی» بود برای حداقل ۱۰۰۰دانش آموز و معلم آنها در محروم ترین و نا امن ترین استان تحت حاکمیت رژیم اسلامی، که به دنبال این بارندگی قرار است دانش آموزان این تعداد از مدارس که سقف کلاس آنها فرو ریخته از روز شنبه در«چادر»درس بخوانند؟!
دفاع نوجوانان دبیرستانی از حقوق کودکان در داشتن مدارس از بناهای قابل اعتماد و آموزش پیشرو، مبارزه ای آگاهانه علیه بی تفاوتی حاکمان، در سوء استفاده از کشاندن کودکان در خدمت برده سازی  خواستهای غیرانسانی است مبارزه ای است ماهیتا با آزادمنشی انسانهای مترقی و در خدمت رشد آموزش و پرورش همسویه است.رژیم جمهوری اسلامی  معلمان مدارس را با پرداخت حقوق بخور و نمیردر وضعیت رفاهی زیر خط فقر قرار داده که پی آمدهای آن باعث می شوند که نتوانند به آموزش شایسته کودکان و نوجوانان بپردازند.
نکات فوق در سراسر ایران بیانگر وضع اسفناک مدارس دبستانی و دبیرستانی است و نوجوانان دبیرستانی فرصت آن را دارند که برای بهبود این اوضاع تحصیلی مبارزه قاطع حق طلبانه را پیش ببرند تا سربلندانه و مسئولانه در جامعه کار و زحمت گام بگذارند.
درمبارزه علیه فرهنگ ارتجاعی حاکمان  ، صف مشترک دانش جویان و دانش آموزان همراه با معلمان برای گسترش فرهنگ انقلابی و علمی را پیش ببرید. دراین مبارزه  علیه جدائی دختران و پسران برای تحقق خواست مشترک نیروئی چند میلیونی را تشکیل خواهید داد که منافع کل جامعه را نماینده گی خواهد کرد. پیروز باشید.
ک. ابراهیم –  ۱۲ بهمن ۱۳۹۵