علیه هرگونه مداخله امپریالیستی در سوریه!

قطعنامه ایکور ۲۱ آوریل ۲۰۱۷ با دستور پر سر و صدا تهاجمی و حق به جانب دانلد ترامپ  ریاست جمهوری آمریکا، نیروهای مسلح ایالات متحده حمله نظامی گسترده ای به فرودگاه سوریه الشعیرات در ۷ آوریل ۲۰۱۷ انجام دادند که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد بسیاری شد.امپریالیسم آمریکا به بهانه استفاده سوریه از این پایگاه برای حمله شیمیایی استان ادلب به این حمله دست زده است. تا به امروز بطور قطعی روشن نیست که در واقع مسئول این جنایت جنگی کیست. باید به خاطر آوریم که سال ها پیش ایالات متحده آمریکا همچنین ادعا کرد که عراق سلاح های شیمیایی در اختیار دارد که بعدها به عنوان بهانه ای برای توجیه جنگ امپریالیستی در تجاوز به عراق مورد استفاده قرار گرفت.ایکور حمله نظامی آمریکا را محکوم می کند. این محکومیت نیز حملات پیشین رژیم صهیونیستی اسرائیل علیه سوریه را در بر میگیرد. در عین حال ایکور در حمایت از جنگ برای بشاراسد توسط روسیه، اشغال بخشی از روژاوا / شمال سوریه توسط ترکیه، دخالت قدرت های بیشتر مانند ایران، عربستان سعودی و قطر و شرکت در جنگ بوسیله ناتو را محکوم می کند. بیش از ۷ میلیون نفر مجبور به ترک سوریه شده اند، صدها هزار نفر کشته شدند. تمام قدرت های امپریالیستی و ارتجاعی درگیر مسئول آن هستند. جنایات جنگی امپریالیستی باید بمثابه حمایت مستقیم از نیروهای فاشیستی تروریستی مانند داعش در نظر گرفته شود که در حال حاضر خود را در آنجا مستقر کرده اند.  ایکور با صراحت، هر گونه مداخله  امپریالیستی، استعماری در سراسر مناطق سوریه را رد میکند.از جنبش صلح در سراسر جهان و مبارزه توده ها در مقابل تجاوز نظامی هر قدرت امپریالیستی بدون استثنا پشتیبانی میکند. ایکور استفاده از مرگبار هسته ای، بیولوژیکی و شیمیایی علیه مردم را رد می کند و ممنوعیت و نابودی آنها را خواستار است.  در ۸ ماه مه ۱۹۴۵، سلاح های میدان جنگ اروپایی شش سال پس از جنگ مرگبار خاموش شد. سوسیالیسم ثابت کرد که قوی تر از فاشیسم و ​​ارتجاع است. بنابراین، ایکور ۸ ماه مه را روز بین المللی مبارزه علیه فاشیسم و ​​جنگ اعلام میدارد. بیائید این روز بین المللی مبارزاتی را به ویژه از نظر وضعیت جهان امروز مد نظر گیریم.

.

ایکور تمام نیروهای انقلابی و مترقی را برای فعالیت های متحد جهت مبارزه با تمام مداخلات امپریالیستی در سوریه و علیه منافع امپریالیستی در  کل منطقه عربی فرا می خواند. جنگهای امپریالیستی و تهدید جنگ را تنها بوسیله غلبه انقلابی بر نظام جهانی امپریالیستی می توان از بین برد!  حملات نظامی بیشتر امپریالیسم آمریکا تحت ریاست جمهوری ترامپ علیه  افغانستان و کره شمالی کانون های جدیدی از جنگ را به ارمغان آورده است. جنبش ضد امپریالیستی و صلح در سراسر جهان باید با اتخاذ موضع علیه آن به اعتراض برخیزد. علیه هرگونه مداخله امپریالیستی در سوریه! زنده باد مبارزه مردم خاور میانه  برای دموکراسی، استقلال و صلح! علیه امپریالیسم، صهیونیسم، ارتجاع عرب و فاشیسم اسلامی. برای آزادی ملی و اجتماعی! برای صلح و دوستی میان مردم – برای سوسیالیسم!

 

 

 

امضا کنندگان از تاریخ ۲۱ آوریل، ۲۰۱۷،)امضا های آتی ممکن می باشد: ۱-  ORC سازمان انقلابی کنگو، جمهوری دموکراتیک کنگو۲- MMLPL خط پرولتری مارکسیست-لنینیست مراکش۳- (ML) حزب کمونیست CPSA آفریقای جنوبی (مارکسیست-لنینیست)۴- PPDS حزب سوسیالیست دموکراتیک میهنی تونس۵- سازمان مارکسیست-لنینیست MLOA افغانستان۶- CPB حزب کمونیست بنگلادش۷-(ML) ستاره سرخ حزب کمونیست هند (مارکسیست-لنینیست)۸- حزب رنجبران ایران۹- NCP (مشعل) حزب کمونیست نپال۱۰-APTUF فدراسیون اتحادیه های کارگری پاکستان۱۱٫NDMLP حزب نوین دموکرات مارکسیستی-لنینیستی، سریلانکا۱۲- گروه انقلابیون کمونیست “در Krasnyj ها Klin”، بلاروس۱۳- حزب کمونیست بلغارستان۱۴- MLPD حزب مارکسیست لنینیست آلمان۱۵- سازمان کمونیستی یونان۱۶- سحر سرخ، هلند۱۷- بستر های نرم افزاری مارکسیست-لنینیست، روسیه ۱۸- گروه مارکسیست-لنینیست از سوئیس۱۹- حزب کار، یوگسلاوی (سابق)۲۰- حزب کار – بوسنی و هرزگوین۲۱- حزب کمونیست کلمبیا – مارکسیست لنینیست مائوئیست۲۲- حزب کمونیست مارکسیست-لنینیست، جمهوری دومینیکن۲۳- حزب کمونیست (مارکسیست-لنینیست) پاناما۲۴- حزب کمونیست (مستقل) پاراگوئه۲۵- PML حزب مارکسیست-لنینیست پرو۲۶- PPP حزب پرولتری پرو۲۷- سازمان کمونیستی لوکزامبورگ۲۸- حزب بلشویک (شمال کردستان و ترکیه)۲۹- حزب کمونیست چکسلواکی، جمهوری چک