قطعنامه در مورد جنبش بانگور

مردم دربانگور (Bhangor) واقع در غرب بنگال در هند با مبارزه شدیدی در گیر هستند. رهبری این مبارزه با کمیته برای رهائی بخشیدن به انسانها، معیشت، محیط زیست، و جلوگیری از آلودگی هوا ( Jomi Jibika, Poribesh evam Bastutantra Suraksha Samiti ) علیه شبکه برق ۴۰۰ کیلو واتی که به آنها اعمال می شود، مبارزه می کنند. این مبارزه چندین ماه است که ادامه دارد. سکنه این منطقه علیه درنده خوئی، تصاحب زمین، و آسیب رساندن به انسان و حیوانات(بطور عمده ماهیگیری)مقاومت می کنند، که در واقع از میدان های الکترومغناطیسی انتظار می رود.

با توجه به مقاومت شدید مردم، کنگره Trinamool (TMC)، دولت بنگال غربی، مجبور شده است تا این پروژه را در حال حاضر کنار بگذارد. این تنها پس مقاومت سختی بود که سبب کشته شدن دو معترض توسط گلوله های پلیس در طول مقاومت بود که صورت گرفت.  صدها نفر از مردم محلی از جمله   Coms. Pradeep Singh Thakur and Sharmistha Choudhury و دیگر رهبران حزب کمونیست هندوستان – مارکسیست – لنینیست (CPI (ML)) ستاره سرخ، دستگیر شده اند. معهذا، با یک روش غیر دمکراتیک و غیر قانونی،  بدون مشورت با مردم، دولت هنوز هم قصد دارد تا هر زمان که بتواند، پروژه را ادامه دهد.

در تلاشی برای شکستن مقاومت، دولت به طور غیر قانونی تحت عنوان قانون به اصطلاح  پیشگیری از فعالیت غیر قانونی ( UAPA) افرادی را دستگیر کرده است، و با استفاده  از این قانون، علیه سازمان هایی که دولت آنها را به عنوان سازمان های ” تروریستی” می نامد، برای دستگیری مورد استفاده قرار می دهد. تظاهرات عظیم در سراسر کشور رخ داده است که معترضین خواستار اوراق شدن این پروژه، لغو UAPA، آزادی همه دستگیر شده گان و جبران خسارات به کلیه افرادی که  تحت تعقیب قرار گرفتند. تمام احزاب چپ شامل CPI، CPI (M)، Liberation CPI (ML)، PCI CPI (ML) و بسیاری دیگر در این اعتراضات شرکت کرده اند. ما همچنین همبستگی بین المللی خود را نسبت به این اعتراضات اعلام می کنیم.

امروز، آدم کشهای TMC  در خیابان ها در منطقه اطراف ۱۵ روستا پرسه می زنند. چون آنها قادر نیستند در روستا ها نفوذ پیدا کنند،  هر زمان که روستاییان از روستا خارج می شوند آنها متوسل به حمله به آنها می شوند.  روستاها با یک محاصره اقتصادی مواجه هستند. روستاییان مورد ضرب و شتم قرار می گیرند،  حتی دستگیر می شوند اگر آنها روستاها را ترک کنند تا برای خرید ضروریات یا برای شرکت در امور بانکی یا رسمی و غیره روستا را ترک کنند، مثلاً ملزوماتی مانند شیر و سبزی جات اجازه ورود به روستاها را ندارد. حتی یک تیم از جمله قاضی بازنشسته دادگاه عالی را متوقف کردند و او را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

ما به طور کامل از مبارزه مردم بانگور برای زندگی شرافتمندانه، معیشت، محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا حمایت می کنیم. ما خواهان توقف فوری محاصره اقتصادی روستاهای بانگور هستیم. ما از تمام نیروهای دموکراتیک و چپ در هند می خواهیم که این سوال را نه تنها به عنوان دفاع از محیط زیست در نظر بگیرند، بلکه به عنوان حقوق دموکراتیک نیزباید مطرح گردد. ما سعی و کوشش خواهیم کرد تا طبقه کارگر و مردم مظلوم را در کشورهای خود از این جنبش مطلع سازیم و آنها را نیز از مبارزه به حق شما آگاه و بسیج کنیم.

 

امضا کنندگان دو اعلامیه در پیوست

–  ORC سازمان انقلابی کنگو، جمهوری دموکراتیک کنگو
۲- MMLPL خط پرولتری مارکسیست-لنینیست مراکش
۳- (ML) حزب کمونیست CPSA آفریقای جنوبی (مارکسیست-لنینیست)
۴- PPDS میهنی حزب سوسیالیست دموکراتیک تونس
۵- سازمان مارکسیست-لنینیست MLOA افغانستان
۶- CPB حزب کمونیست بنگلادش
۷-(ML) ستاره سرخ حزب کمونیست هند (مارکسیست-لنینیست)
۸- حزب رنجبران ایران
۹- NCP (مشعل) حزب کمونیست نپال
۱۰-APTUF فدراسیون اتحادیه های کارگری پاکستان
۱۱٫NDMLP حزب نوین دموکرات مارکسیستی-لنینیستی، سریلانکا
۱۲- گروه انقلابیون کمونیست “در Krasnyj ها Klin” [قرمز گوه])، بلاروس
۱۳- حزب کمونیست بلغارستان
۱۴- MLPD حزب مارکسیست لنینیست آلمان
۱۵- سازمان کمونیستی یونان
۱۶- سحر سرخ، هلند
۱۷- بستر های نرم افزاری مارکسیست-لنینیست، روسیه
۱۸- گروه مارکسیست-لنینیست از سوئیس
۱۹- حزب کار، یوگسلاوی (سابق)
۲۰- حزب کار – بوسنی و هرزگوین
۲۱- حزب کمونیست کلمبیا – مارکسیست لنینیست مائوئیست
۲۲- حزب کمونیست مارکسیست-لنینیست، جمهوری دومینیکن
۲۳- حزب کمونیست (مارکسیست-لنینیست) پاناما
۲۴- حزب کمونیست (مستقل) پاراگوئه
۲۵- PML حزب مارکسیست-لنینیست پرو
۲۶- PPP حزب پرولتری پرو
۲۷- سازمان کمونیستی لوکزامبورگ
۲۸- حزب بلشویک (شمال کردستان و ترکیه)
امضا پس از تاریخ انتشار:

۲۹٫ حزب نوین کمونیست هائیتی (مارکسیست-لنینیست))

 

 

 

Comments are closed.

آثار کلاسیک مارکسیستی

آمار سایت

کانال چشم انداز مصاحبه با کاک ابراهیم و محسن رضوانی

تقویم

اکتبر 2017
د س چ پ ج ش ی
« سپتامبر    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

مراسم خاکسپاری زندە یاد رفیق بهرام مهین

>