زنده باد انقلاب زنده باد مبارزه انقلابی

رضا شهابی عضو سندیکای اتوبوسی مجددا زندانی شد . رژیم جمهوری اسلامی با دور دیگری از اعتصابات و تحصن ها بخاطر دستمزدها ، بستن کارخانه ها ی کوچک و بزرگ ، دزدی های بزرگ و بیکار سازی روبرو است . جواب رژیم جمهوری اسلامی به این بی حقوقی کارگران و مزدبگیران جامعه سرکوب و باز هم سرکوب بوده است. رژیم جمهوری اسلامی با دزدی از اموال عمومی و باز گذاشتن دست بنگاههای اقتصادی ، کارگاهها و کارخانه ها و مراکز کار و تولید برای فشار بیشتر به نیروی کار از یک سو و بورس بازی های کثیف و توطئه در جهت خالی کردن جیب مزدبگیران از طریق بازی با سهام و ارزهای بین المللی مثل دلار و یورو. توده های وسیعی از کارگران و کلا طبقات تحتانی جامعه را بسوی فقر و فاقه بیشتر رانده است. رشوه خواری ، رانت خواری به یک روال عادی در کارهای دولتی تبدیل شده است.
در چند ماه گذشته ما با دهها اعتصاب و تحصن روبرو بوده ایم، دولت حتی به کارمندان و حقوق بگیران بازنشسته نیر رحمی نکرده است. و با منجمد کردن اضافه حقوق و مزایا برای آنان تامین زندگی کسانی که با سالها کار پر مشقت و سخت به سالهای کهولت پا گذشته اند دچار مشکلات جدی کرده است و آنها را به خط زیر فقر رانده است.
تحصن و راهپیمائی کارگران فولاد اهواز ، نیشکر هفت تپه ،هپکو اراک ، پتروشیمی و اعتصاب رانندگان اتوبوس های تهران و …….نمونه های کوچکی از این مبارزه برای رسیدن به اولیه ترین خواست های کارگری از جمله پرداخت به موقع حقوق و مزایا ، عدم اخراج کارگران ، عدم بیکار سازی ، جوابگویی مسئولین به عدم رعایت ” قوانین کار “، تامین امنیت محیط کار ، اعتراض به تغییر قانون کار بر ضد منافع کارگران و….. میباشد که علیه سرمایه داران در جریان است.
جنبش کارگری در طی این مدت نشان داده است که از شرایط صنفی و محدود خود خارج شده است و همبستگی خود را به صورت طبقاتی و در همراهی با بخش های دیگر کارگری در شرایط سخت مبارزاتی و خواست های مشترک نشان داده است. حتی درسطح مبارزاتی از مسئله اقتصادی به برخورد به قانون کار که قدم های اولیه در برخورد به کل سیستم جلو رفته است و خود را دخالتگر و یک پای فعال آن می داند. مجموع این رویدادها و مسائل سرمایه داری را به خشمی جنون آمیز کشانده است. سرکوب ها نتوانسته است جلوی رشد جنبش کارگری را به صورت کیفی بگیرد. و فعالین کارگری خستگی ناپذیر راه های ناروشن را می پیمایند و برای آینده این جنبش راه گشائی می کنند ، شاهرخ زمانی یکی از نمونه های چنین فعالین کارگری بود که رژیم تاب تحمل او را نیاورد. اما با هر برآمد و دستاورد جنبش کارگری در زمینه عملی و فکری فشار رژیم برای در هم شکستن آن بیشتر و بیشتر می شود. رژیم اسلامی در این چالش بزرگ اجتماعی نه به قوانین خود و نه به حکم های قضائی ناعادلانه در بیدادگاههای خود پایبندی نشان می دهد. آخرین نمونه آن رضا شهابی است که بدون هیچ دلیلی مجددا به زندان فرستاده شده و یک سال هم به زندانش اضافه شده است. این کارگر مبارز که عضو هیئت مدیره سندیکای رانندگان اتوبوسرانی تهران و حومه است بارها به زندان فرستاده شده است و چندین بار در اعتراض به بی حقوقی و بی عدالتی افسار گسیخته علیه خود و دوستانش دست به اعتصاب غذا زده است.
رضا شهابی اینک در دومین هفته از اعتصاب خود در زندان جمهوری اسلامی و در شرایط بد جسمی بسر می برد. جمهوری برای زهر چشم گرفتن از جنبش کارگری و فعالین آن هر روز با بهانه های مختلف فشار های مختلف از اخراج تا زندان و بیکاری و ممنوعیت های اجتماعی را به این مبارزان تحمیل می کند، اما با هر فشار به فعالین این جنبش اراده آنان برای مبارزه علیه سرمایه داری و رژیم جمهوری اسلامی راسخ تر می شود .نباید اجازه داد که رژیم سرمایه داری اسلامی ایران زندانیان و بویژه زندانیان سیاسی و کارگری را در بی حقوقی نگاه داشته و به هیچ نیروی هم جوابگو نباشد ، وظیفه فعالین کارگری داخل و خارج و نیروهای مترقی چپ و کمونیست است که با مبارزه خود آزادی رضا شهابی را به رژیم تحمیل کنند و جلوی قلدر منشی و سرکوبگری آنها بایستند. وظیفه ای که با حضور پرقدرت جنبش کارگری در صحنه مبارزات اجتماعی راه آسان تری را خواهد پیمود.
راهی که با ایجاد تشکلات مستقل کارگری به صورت های علنی و مخفی در محیط های کار و تولید ، پیگیری و ادامه راه تا سرنگونی رژیم و بدست گرفتن انقلاب اجتماعی پرولتاریائی شتابی خواهد گرفت که سرمایه داری نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان بازهم شبح کمونیسم را بر بالای سر خود در پرواز ببیند.
ع.غ

Comments are closed.

آثار کلاسیک مارکسیستی

آمار سایت

کانال چشم انداز مصاحبه با کاک ابراهیم و محسن رضوانی

تقویم

اکتبر 2017
د س چ پ ج ش ی
« سپتامبر    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

مراسم خاکسپاری زندە یاد رفیق بهرام مهین

>