آموختن از جانباخته گان زندانیان سیاسی در نبرد متحد با رژیم جمهوری اسلامی ایران

در ۳۹ سال اخیر، نظام سرمایه داری حاکم ایران تحت هدایت جلادان جدید اسلامی، شدیدتر از دوران سلطنتی، لحظه ای دراعمال سرکوب، کشتار، شکنجه، استبداد، پول پاروکردن دزدی و چپاول زحمت کارگران و زحمت کشان و تحمیل فقر و فلاکت عظیم انسانهای مولد و زحمت کش، درنگ نکرده و اعدامهای وحشیانه و فاشیستی چند هزار زندانی سیاسی در تابستان ۱۳۶۷، اوج قسی القلبی این نظام نه تنها درایران بلکه در کل جهان اثبات شده است.
اما این نظام حاکم هم اکنون ، علیرغم دست و پا زدن در بحران اقتصادی – سیاسی و شدت یابی بیش از پیش نفرت مردم از آن، برای حفظ خود حاضر به از بیرون کشیدن چنگالهای خون چکانش از بدنهای مجروح انسانهای حق طلب و آزادی خواه نبوده و عقب نشینی از جنایات گذشته اش نمی باشد. طی این ۴ دهه، دهها هزار انسان سیاسی ضد رژیم و یا صاحب عقیده مخالف حاکمان، با دار زدن در خیابانها و وحشت انداختن درمیان توده ها، با مخفیانه کشتن مبارزان کمونیست و آزادی خواه در زندانها و حتا در اتاق بندهای زندانها و شکنجه گاهها، با نشان ندادن جسدهای شکنجه شده به خانواده ها و ایجاد گورستانهای جمعی مخفی برای لاپوشانی جنایاتشان و غیره که بعد از۳۰ سال از گذشت این جنایات محل قبر این عزیزان درحال جست و جوی خانواده های داغدیده، امتناع می شود. این تجاوزات به حدی افسار گسیخته و ضدانسانی انجام داده و می دهند که امروز علاوه بر خانواده های زندانیان اعدامی و توده های مردم ایران، بسیاری از جهانیان نیز با اطلاع از این جنایات هولناک، اخیرا دست به اعتراض به زندانی نمودن بیش از ۲۰ کارگردرحال اعتصاب غذا زده، و به دفاع از آزادی آنان پرداخته اند.
هم اکنون بیش از ۲۸ روز است که این کارگران مبارز در اعتصاب غذا و اعتراض به رژیم در زندانی کردن آنان وممانعت آنها در دفاع از حقوق پایمال شده شان حتا در حد ایجاد سندیکای کارگری، علیه حاکمان مبارزه می کنند، درمیدان نابرابر اسیربودن ارکان استبدادی حاکم را به محاکمه کشانده اند.
بنا براین، بزرگداشت و یاد جانباخته گان زندانیان سیاسی ایران، نظیر مراسم مذهبی نبوده، و ضروری است با آموختن از مبارزات متحد و یک پارچه آنان، امروزه در عمل با قاطعیت تمام به سطح وحدت کمونیستها و اتحاد استثمارشده گان و ستم دیده گان در سندیکاها و فدراسیونها حرکت کرده و زیر پرچم براندازی نظام فاسد و ارتجاعی سرمایه داری یک دل و یک جان گردهم آئیم.
بزرگترین قصاص تاریخی از مدافعان، مجرمان و مجریان منحوس نظامهای طبقاتی هزاران ساله تا به امروز، در گرو براندازی این نظامهاست. وگرنه با دادگاهی کردن عاملان اصلی جمهوری اسلامی انتقام از جنایات بی حد مرتکب شده ی آنان کافی نخواهدبود. زیرا اگر این نظام با دست به دست شدن آن با دیگر نیروهائی از قماش خدمت گزارسرمایه بزرگ و کوچک بیافتد، ظلم و ستم نه تنها درایران بلکه درکل جهان ادامه خواهد یافت و لذا انتقام تاریخی با براندازی نظام طبقاتی سرمایه داری درایران و نابودی کامل جامعه ی طبقاتی در جهان معنای واقعی می یابد.
اگرمصمم به ادای احترام به جانباخته گان زندانی و تسلی قلب بازمانده گان خانواده های آنان هستیم؛ اگرمتعهد به دفاع ازحقوق نیروی کار فکری و یدی چپاول شده هستیم؛ اگربه زنده گی شایسته و زیبای کودکان در پایان دادن به گرسنه ماندن آنان متعهد باشیم؛ اگر مایل به ازبین بردن نا عدالتیها، اعمال زور، سرکوب و شکنجه و اعدام انسانها هستیم؛ اگر رهائی نیمی از بشریت را به حکم زن بودن خواهانیم که در آتش نابرابریهای مردسالاری نسوزند و انسانهای مبارز شرمسار از این تجاوزات برای رهائی زنان پیکار کنند و با جان و دل بکوشند؛ بهترین محاکمه ی مدافعان نظام طبقاتی سرمایه داری درگرو سلب مالکیت و واداشتن مفتخوران مالک و سرمایه دار به کارتحت حاکمیت دولت کارگری است تا بفهمند چه ظلمی درخدمت به منافع وخود پرستیهای خودی، نسبت به کارگران و زحمت کشان انجام داده اند.
حزب رنجبران ایران ضمن گرامی داشت جانباخته گان راه آزادی و رهائی کارگران و زحمت کشان زندانی و هم دردی با کلیه ی خانواده های آنان، خواهان به عمل درآوردن مبارزات مشترک ومتحد زندانیان سیاسی، بوده واز تمامی این عزیزان می خواهیم تا گرد پرچم انقلابی طبقه کارگر فرقه گرایان را طردکرده و در صف واحد ومتحدی نظام طبقاتی حاکم برایران را از بیخ و بن براندازند.
گرامی باد یاد مبارزات متحد و تا به آخر زندانیان سیاسی قربانیان ۳۰ سال اخیر!
با آموختن از این مبارزات برای سرنگونی نظام حاکم و برقراری سوسیالیسم تلاش کنیم!
پیروزباد مبارزات به حق کارگران در تشکل یابی و رهائی از استثمار و ستم !
رمز پیروزی این مبارزات درگرو وجود حزب رهبری کننده پیشرو طبقه کارگر است!
آزادی بدون قید و شرط فوری کارگران و دیگر زندانیان سیاسی خواستی انقلابی است!
حزب رنجبران ایران – ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ (۳ سپتامبر ۲۰۱۷)

Comments are closed.

آثار کلاسیک مارکسیستی

آمار سایت

کانال چشم انداز مصاحبه با کاک ابراهیم و محسن رضوانی

تقویم

اکتبر 2017
د س چ پ ج ش ی
« سپتامبر    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

مراسم خاکسپاری زندە یاد رفیق بهرام مهین

>