اعتصاب غذای متحد

وقتی خبر اعتصاب غذای رضا شهابی پخش شد هنوز ابعاد و تاثیرات آن در برخورد جنبش کارگری و زندانیان سیاسی به آن خود را نشان نمی داد. خیلی زود معلوم شد که فشار رژیم اسلامی بر رضا شهابی در شرایط جدیدی اعمال می شود که رژیم اسلامی انتظار آن را نداشته است. در حمایت از این اعتصاب غذا ۲۵ زندانی سیاسی دیگر دست به اعتصاب غذا زده اند. و اطلاعیه های نهادهای کارگری از این فعال کارگری و در خواست آزادی او نشان از همبستگی دارد که کمتر در این گستردگی وجود داشته است. البته بازگرداندن رضا شهابی به زندان می تواند خطر جانی جدی و ایجاد سناریویی شبیه شاهرخ زمانی را برایش تهیه کرده باشند. به همین دلیل در اینکه رضا شهابی احتیاج به رسیدگی پزشکی دارد و بایستی به فوریت و بدون هیچ قید وشرط آزاد شود،نمی تواند توطئه های رژیم اسلامی را برای انجام سناریو های جنایتکارانه توجیه کند. مسئولیت جانی رضا شهابی مستقیما به عهده رژیم جمهوری اسلامی است و این رژیم باید جوابگوی اعمالش در دادگاههای مردمی باشد.
رژیم جمهوری اسلامی می تواند در فقر و فائقه ای که برای کارگران و زحمتکشان در ایران بوجود آورده است هنوز از سلاح زندان و شکنجه و اعدام و توطئه استفاده کند. اما این سلاح عملا در حال زنگ زدن است. آگاهی توده ها و به صحنه آمدنشان باعث کند شدن بی خاصیت شدن آن شده است . وقتی دهها زندانی سیاسی متحدانه در برابر یک رژیم تا دندان مسلح و مرتجع می ایستند و نه می گویند ، وقتی دهها اتحادیه و سندیکا و نهادهای مترقی جهانی در دفاع از رضا شهابی و دیگر اعتصابیون به رژیم ایران اعتراض می کنند، وقتی همسر رضا شهابی بدون ترس از تهدیدات رژیم همه نیروها و افراد عدالت خواه را فرا می خواند که در اعتراض به نگه داری بدون دلیل همسرش با او همراه شوند و بالاخره وقتی سندیکای شرکت واحد ودیگر تشکلات کارگری در ایران بصورت متحد صدای اعتراض خود را در زیر حکومت اختناق و شکننجه و اعدام بلند کرده اند. شاید آهسته اما صدای پاهای پر صلابت مبارزه متحد علیه رژیم اسلامی سرمایه نزدیکتر و قدرتمندتر بگوش می رسد.
مبارزه ای که شروع شده است و پرچم دار آن نه تنها یک فعال کارگری بلکه جنبش کارگری و حتی توده ای می باشد ،بازتاب وضعیت واقعی بین رژیم و کارگران و زحمتکشان ایران است.از نکات مهم این جنبش این است که اگر در گذشته شخصیت های اجتماعی غیر کارگری موضوع مهم در حمایت از زندانیان سیاسی بودند ولی امروز اکثر فعالین کارگری به موضوع اصلی مبارزه بدل شده اند .آما با رویدادهای پیش آمده مهم انست که در سهای آنرا جنبش کمونیستی و مدافعین طبقه کارگر به درستی جمع بندی نمایند. امروز ۳۰ روز از اعتصاب غذای رضا شهابی می گذرد نیمی از بدن او از کار افتاده است و از وضعیت جسمی وخیمی برخوردار است. ما خواهان آنیم که رضا شهابی به اعتصاب غذای خود پایان دهد. ما بشدت نگران وضعیت جسمی و امنیتی او هستیم .رضا شهابی بعنوان یک فعال کارگری تلاش های بی وقفه ای را برای تشکل یابی و سازماندهی رانندگان اتوبوس متشکل در سندیکای اتوبوس رانی تهران و حومه انجام داده است. کینه و نفرت رژیم هم نه یک کینه فردی نسبت به رضا شهابی بلکه خشم و کینه ای کاملا طبقاتی و از موضوع سرمایه داری حریص ،هار و ضد کارگر است اسلامی است که امروز به طرف رضا شهابی و دیگر زندانیان سیاسی در حال اعتصاب غذا ریخته می شود.رضا شهابی به همراه بقیه زندانیان سیاسی نه تنها باید بدون قید و شرط آزاد شوند .بلکه رژیم بایستی حق تشکل های کارگری و اجتماعی مستقل از دولت را به رسمیت بشناسد و به قانون های شناخته شده بین المللی در رابطه با حقوق زندانی تن در دهد آنهم نه تنها بصورت امضاء در پای عهدنامه ها و مقوله های مربوط ، بلکه در قانون و عمل اجتماعی.تجربه سال های جنبش کارگری نشان داده است که حق گرفتنی است و نه دادنی و جنبش کارگری آنچیزی را که تاکنون بدست آورده است با مبارزه پیگیر و دادن صدها زندانی ، شکنجه شده و اعدامی قدم به قدم به رژیم تحمیل شده است. ادامه و پیگیری و تثبیت این مبارزات به جنبش کارگری و فعالین آن و نیز به تاثیر جنبش کمونیستی و ارتباط متقابل آن دو باهم گره خورده است .
گسترس تشکلات کارگری ، سازماندهی تشکل مخفی و نیمه مخفی و بوجود آمده حزب کمونیست واحد و سرتاسری راهی است که بدون آن جنبش کارگری می تواند به اعتراضات و مبارزه خود با سرمایه ادامه دهد و نمی تواند آنرا به نتیجه که امحاء استثمار و ستم و در قدم اول سرنگونی رژیم اسلامی سرمایه است برساند.
ع.غ

Comments are closed.

آثار کلاسیک مارکسیستی

آمار سایت

کانال چشم انداز مصاحبه با کاک ابراهیم و محسن رضوانی

تقویم

اکتبر 2017
د س چ پ ج ش ی
« سپتامبر    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

مراسم خاکسپاری زندە یاد رفیق بهرام مهین

>