به مناسبت درگذشت محمد جراحی کارگر مبارزکمونیست

هرشب ستاره ای به زمین می کشند و باز — این آسمان غم زده غرق ستاره است
رژیم ددمنش اسلامی نوکر نظام سرمایه داری، از تجاوز به حقوق و آزادی بیش از ۸۰ درصد توده های کارگر و زحمت کش حتا یک روز دست برنداشته و کارگران مبارزی را که در دفاع از حقوق پایمال شده بیش از ۱۵ میلیون کارگر دست به اعتراض و حتا ایجاد سندیکای کارگری بزنند، دستگیر، شکنجه، و زندان محکوم می کند. در زندانهای فاشیستی این رژیم دراثر شکنجه، کارگرانی جان می بازند و یا دچار چنان امراض کشنده ای بدون مداوا در زندانها می شوند که پس از اتمام دوران محکومیتشان در صورت آزاد شدن دراثر این امراض جان می بازند. محمد جراحی این کارگر مبارز کمونیست که پس از آزادی از زندان با بستری شدن در بیمارستان در ۱۳ مهر امسال درگذشت، از آن جمله است.
در دفاع از آزادی بدون قید و شرط کلیه ی زندانیان سیاسی و به ویژه کارگران، معلمان، زنان، ودانشجویان فعالیتهای متعددی در کشورهای مختلف جهان ازجمله در برای آزادی کارگران زندانی اخیر درحال اعتصاب غذا صورت گرفت. رضا شهابی بعداز ۵۰ روز اعتصاب غذای که همراه با ۲۰ کارگر دیگر آغاز شده بود، فتنه گران رژیم مجبور به ملاقات با رضا شهابی او جهت رسیدگی به خواسته هایش شدند. در این دیدار این کذابان تاریخ، قولهای بی پایه دادند. ولی رضا به دلیل شناخت ماهیت دودوزه باز مأموران حاکمان، ضمن شکستن اعتصاب غذا تأکید نمود که اگر به خواسته هایم رسیدگی نشود مجدداٌ دست به اعتصاب غذا خواهم زد. طبق آخرین خبرها در چند روز اخیر اقدامی به آزادی وی صورت نگرفته است.
با توجه به این ظلم و ستمی که به کارگران و زحمت کشان بی وقفه صورت می گیرد و با توجه به این که خواست دفاع از این استثمارشونده گان و ستم دیده گان تفاوت هزار گونه نداشته و نیاز به صدای واحد اعتراضی هست، چقدر دوراز درک مادی واحد از حرکت متحد و یکپارچه توسط نیروهای کمونیست می باشد که این حرکت به صورت جداگانه اینجا و آنجا پیش برده می شود که مغایر با دفاع یگپارچه از حقوق حقه ی کارگران و زحمت کشان می باشد.
اگر احترام به عملکرد جانباخته ای نظیر شاهرخ زمانی باشد، کافی است ببینیم که در زندان علیرغم امکانات ناچیز ارسال نظراتش به بیرون را داشت، وبا امضای نوشته هائی چه با امضای خود و یا همراه با محمد جراحی، رضا شهابی و دیگر زندانیان تهیه کرده و فردگرائی را به کار نمی گرفت. بنابراین اگر نیروهای مدعی کمونیستی بودن با احترام گذاشتن و آموختن از عمل کرد کارگران مبارز کمونیست باید فرقه گرائی را با نفرت بیرون انداخته و در خدمت به امر انقلاب کارگری در هرکجا که باشند متحد و یک صدا عمل کنند تا نشان دهند که به دیدگاه کمونیستی وفادارند.
حزب رنجبران ایران درگذشت محمدجراحی را به کارگران مبارز ایران، وخانواده محمد تسلیت گفته و کلیه کارگران ایران را فرا می خواند تا با مبارزه ای متحد و یکپارچه رژیم جمهوری اسلامی ایران را که بزرگترین دشمن طبقه کارگر و زحمت کشان و عاملان کشتار این کارگران و تحمیل فقر و فاقه نسبت به خانواده های کارگری است ، دانسته و در ازبین بردن این دستگاه ظالم فاسد، دزد ثمره نیروی کار و قاتل را از اریکه قدرت بزیر کشند، متحد و یکپارچه شوند تا جهان سوسیالیستی فارغ از ازخود بیگانگی و رسیدن به آزادی، بهروزی و عدالت اجتماعی را متحقق سازند.
گرامی باد یاد کارگران مبارز جانباخته ی ایران
آزادی بدون قید و شرط زندانیان سیاسی
متشکل شدن کارگران و زحمت کشان در سطوح مختلف واحد مطالباتی و سیاسی
کارگران متشکل همه چیز و کارگران غیر متشکل هیچ هستند
زنده باد آزادی و رفاه در سوسیالیسم
حزب رنجبران ایران – ۱۵ مهر ۱۳۹۶ – ۷ اکتبر ۲۰۱۷

Comments are closed.

آثار کلاسیک مارکسیستی

آمار سایت

کانال چشم انداز مصاحبه با کاک ابراهیم و محسن رضوانی

تقویم

اکتبر 2017
د س چ پ ج ش ی
« سپتامبر    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

مراسم خاکسپاری زندە یاد رفیق بهرام مهین

>