طلای مفقودشده در فورت ناکس ـ چهارشنبه اول ژوئن ۲۰۱۱ از News Room

داستان تکان دهنده ی منتشر شده در EU Times می تواند یکی از بزرگترین تئوریهای توطئه در جهان باشد، یا طرحی برای سینما یا سناریوی وحشتناکی برای آمریکا و اقتصاد جهانی.

طبق گزارش تازه ای که توسط سرویس اطلاعاتی فدرال روسیه (اف اس بی) برای نخست وزیر روسیه، پوتین، تهیه شده و توسط تارنمای دولتی منتشر گردیده، خاطر نشان می سازد که رئیس سابق آی ام اف، دومینیک اشتراس کان به خاطراتهام به جرم جنسی در تاریخ ۱۴ مه ۲۰۱۱ روانه زندان شد. این واقعه هم زمان بود با این که وی متوجه شد تمامی طلاها در انبار شمش زر ایالات متحده آمریکا واقع در فورت ناکس مفقود شده و اثری از آنها نیست. طبق گزارش محرمانه اف اس بی، اشتراس کان در اوایل ماه مه بعد از این که ایالات متحده شروع به “طفره رفتن” از تعهد و التزامش در مورد تحویل ۱۹۱٫۳ تن طلای توافق شده به آی ام اف نمود، “زیاده از حد ابراز نگرانی می کرد”. طبق دومین ترمیم ماده قانونی مورد توافق امضاء شده توسط هئیت مدیره در آوریل ۱۹۷۸ ، این طلا ها می بایست به صندوق فروخته می شد تا ذخیره ای برای به اصطلاح حق استفاده مخصوص (اس دی آر) و به عنوان پشتوانه ای برای اندوخته پولی باشد. گزارش اف اس بی خاطر نشان می سازد زمانی که اشتراس کان نگرانی خود را نسبت به مقامات دولت آمریکا نزدیک به پرزیدنت اوباما ابراز داشت، “عناصر رذل درون سازمان سیا” با او تماس می گیرند. این عناصر با فراهم کردن “مدرک قطعی” به اشتراس کان می گویند که ازتمام طلاهای گزارش شده ای که می بایست توسط آمریکاحفظ می شد، “اثری باقی نیست”.

این گزارش خاطر نشان می سازد که اشتراس کان به محض دریافت مدرک از جانب “سیا”، زمانی که مأموران فرانسوی مسئول امنیت خارجی با او تماس می گیرند که مقامات آمریکائی در پی دستگیری وی هستند، سریعأ مقدمات ترک آمریکا را به سوی پاریس فراهم ساخت. او به فرودگاه جی اف کی نیویورک گریخت، البته بدون تلفن دستی خود چون که او می دانست که از این طریق پلیس آمریکا می توانست او را رد یابی کند.

لحظه ای که اشتراس کان بدون خطر وارد هواپیمای ارفرانس گردید، گزارش اف اس بی روشن می سازد که او اشتباه مهلکی را مرتکب شد، چون که تلفنی با هتل محل اقامت خود تماس گرفت و از آنها خواست تا تلفن دستی او را به محل اقامتش درفرانسه بفرستند. این اشتباه سبب شد که مأموران آمریکائی قادر به رد یابی و توقیف او بشوند.

درادامه این گزارش آمده که درطول دوهفته ی گذشته، اشتراس کان تلاش کرد با دوست نزدیکش که یکی از بلندپایه ترین مقام بانکی مصری بنام محمود عبدالسلام عمربود تماس بگیرد تا مدرکی را که توسط سازمان “سیا” داده شده بود با او درمیان بگذارد. اما او نیز دقیقاً مثل اشتراس کان قبلاً با تهمت جرم جنسی علیه دوشیزه ی کارگر یک هتل تجملی توسط مأموران آمریکائی متهم شده بود. تهمتی که اف اس بی آن را “غیر قابل باور” می پندارد زیرا، عمر یک مسلمان عابد ۷۴ ساله می باشد.

دریک حرکت تعجب برانگیزی که برای خیلی ها در مسکو معمّا شده بود، پوتین بعد از مطالعه گزارش محرمانه اف اس بی دردفاع از اشتراس کان دستور انتشارش را در تارنمای رسمی کرملین داد و مطرح کرد که او اولین مقام عالی رتبه جهانی ورئیس سابق آی ام اف می باشد که قربانی توطئه آمریکا شده است.

یکی از بالاترین اعضای کنگره آمریکا، و کاندید ریاست جمهوری ۲۰۱۲ ، رآن پآل، مدتها قبل طرح کرده بود که به اعتقاد وی دولت آمریکا درمورد ذخیره طلا درفورت ناکس دروغ گفته است. و درسال ۲۰۱۰ ، لایحه ای قانونی را به منظور بازرسی درمورد این طلاها پیشنهاد کرد. ولی این لایحه قانونی توسط مدافعان رژیم اوبامابا باشکست مواجه شد.

زمانی که این سناتورمستقیماً توسط خبرنگاران مورد سئوال قرار گرفت که آیا وی معتقد است که درفورت ناکس طلائی درکار نیست، رآن پآل، عضو کنگره آمریکا پاسخ باورنکردنی داد و خاطرنشان کرد: “من فکرمی کنم که احتمالش هست”.

هم چنین قابل توجه است که متذکر شویم که سه هفته پس از دستگیری اشتراس کان، رآن پآل، عضو کنگره باردیگر همه را برای فروش طلای ذخیره آمریکا فراخواند و گفت، “با درنظر گرفتن این که درحال حاضر قیمت طلا بسیاربالا است و مشکل بدهی عظیمی که ما اکنون با آن مواجهیم، به هر طریق با حد اکثر قیمت بفروشیم”.

گزارشات ارسالی از آمریکا در سالیان دراز حاکی از این است که طلائی برای فروش درکارنیست.

گزارشات جدید از آمریکا نشان می دهد که اشتراس کان عزم برآن دارد که بدون جنگ علیه آنها سرفرودنیاورد و به همین دلیل او بازرسانی تحت عنوان “تیم رخنه” درمیان جاسوسان سابق سازمان “سیا” و ماموران خصوصی و مشاوران رسانه ای برای دفاع از خود استخدام کرده است.

بانک مرکزی روسیه، Ob Monday، روز قبل دستور داد که نرخ سود از ۲۵ .۰% به ۵٫ ۳% افزایش یابد و پوتین نیز دستور داد تحریم صادرات گندم و غله تا اول ژوئیه به پایان برسد، حرکتی که برای پرکردن خزانه های وجوه روسیه است با پول که معمولاً به آمریکا جاری می شد.

رنجبر ـ آینده نشان خواهد داد که این خبر تا چه حد صحت دارد. اما ازاین که مافیای اقتصادی ـ سیاسی ـ نظامی، جهان امپریالیستی به سرکرده گی آمریکا را زیرنظرداشته و هرجنایتی را حاضراست برای حفظ موقعیتش انجام دهد، نبایدشک نمود. آفتاب عمر ننگین امپریالیسم برسربام رسیده است!

بخش نظرات تعطیل است

آثار مارکس
آثار انگلس
آخرین شمارە رنجبر
آینە روز: روزنت خبری ایران و جهان
دستەها
بایگانی
تقویم شمسی
آذر ۱۳۹۶
د س چ پ ج ش ی
« آبان    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰  
تست

http://www.ranjbaran.org/neue_ketabkhaneh.htm

تست
http://www.ranjbaran.org/neue_ketabkhaneh.htm