دفاع از حقوق پایمال شده کودکان درایران!

ابتدائی ترین و درعین حال مبرم ترین وظیفه ی هر حکومتی مترقی و انقلابی، تامین نیازهای زنده گی  کودکان و آموزش و پرورش دادن جهت تربیت کودکان به مثابه انسانهای سالم، باسواد، باکیفیت، مسئوول، و آگاه به نقش خود در پیشبرد جامعه و نیز آینده آن ، است و سپس جواب دادن به نیازهای کشور درتحقق حقوق اکثریت عظیم تولید گران فکری و یدی، بدون استثمار، بدون ستم، بدون تبعیض، آگاه و فارغ از خود خواهی تا در ایجاد کشوری آزاد، آباد، مرفه و درحال رشد و متعالی آماده شوند.

اما در جمهوری اسلامی خادم دین وسرمایه کوچکترین نمونه ای در ایجاد چنین فضای تامین رشد آزاد کودکان ایران نیست که نه تنها کودکان را تبدیل به برده های بدون حق و افکار علمی و مترقی، ولی مملو از خرافات و سرسپرده گی می کنند. کودکان کار شدیدا استثمارشده، مورد تجاوز و تهدید قرارگرفته در میدانهای کار، به جای حق زنده گی احترام آمیزداشتن، اعضای بدن آنها را ربوده و دریک کلام  انسانهای آینده ساز بدون حق و حقوق چه در دوره سلطنتی و چه در حاکمیت ۴۰ ساله ی جمهوری اسلامی  پایمال شده گان کشورند. اندک نمونه های مشخصی دراین مورد را در زیر نقل می کنیم که حکایت جانگداز زنده گی این گلهای پرنشاط انسانی درجهنم حاکمان دیو صفت پرپرشده و می سوزند:

فعالان مدافع حقوق کودک می‌گویند: تا زمانی که مشکل کودکان بدون شناسنامه به صورت بنیادین و اصولی حل نشود، طرح‌های مقطعی فقط پاک کردن صورت مساله است و به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، حل مشکل بی‌شناسنامگی برای سیستان و بلوچستانی‌ها یکی از مهم‌ترین خواسته‌های فعال مدنی‌ست. کودکان بی‌شناسنامه از حق تحصیل محرومند و لاجرم در خیابان و کارگاه‌ها به سخت‌ترین و پرخطرترین مشاغلِ ممکن روی می‌آورند. مشاغلی که شاید زباله‌گردی یکی از معمول‌ترین و آشناترینِ آنها باشد.۲۹-۷- ۲۰۱۸

جدا از وجود مشکلات جدی وگسترده حقوق کودک بطور عام ،اکثریت کودکان کار، محروم از تحصیل و کارتن خواب ها و نیزآنهایی که مورد سوء استفاده های گوناگونی قرار می گیرند از طبقات فقیر و زحمتکش جامعه هستند.ثبت ازدواج ۹ دختر کمتر از ۱۰سال در کهگیلویه و بویراحمد:

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد از ثبت ۹ مورد ازدواج دختران کمتر از ۱۰ سال طی سال گذشته در این استان خبر داد.

او در خصوص وضعیت سن ازدواج دختران در سطح استان طی سال ۹۶ گفت:« دخترانی که زیر ۱۱ سال ازدواج کردند ۱۲ مورد، در ۱۲ سال ۲۵ مورد، در ۱۳ سال ۶۳ مورد، در ۱۴ سال ۱۲۴ مورد، در ۱۵ سال ۲۲۵ مورد، در ۱۶ سال ۲۵۸ مورد، در ۱۷ سال ۳۱۲ مورد و در ۱۸ سال ۳۸۴ مورد بوده است.

صدای آلمان – ۲۹-۷-۲۰۱۸

تعیین مجازات‌های آزار یا سوء‌استفاده جنسی از کودکان و نوجوانان توسط مجلس:
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مجازات‌های مربوط به آزار یا سوء‌استفاده جنسی از کودک یا نوجوان را تعیین کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه ۷ مرداد (۲۹ ژوئیه)  ماده ۱۰ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان را به تصویب رساندند که بر اساس آن هرکس نسبت به طفل یا نوجوان مرتکب آزار یا سوء استفاده جنسی شود، در صورتی که مشمول مجازات حد نباشد با درنظرگرفتن شرایطی مانند وضعیت بزه‌دیده، شرایط مرتکب و آثار جرم، به ترتیب زیر مجازات می‌شود:

  • آزار جنسی تماسی با محارم یا با عنف به مجازات حبس درجه ۵
  • سایر آزارهای جنسی تماسی به مجازات حبس درجه ۶
  • آزار جنسی غیرتماسی با محارم یا با عنف به یکی از مجازات‌های درجه ۷
  • سایر آزارهای جنسی غیرتماسی به یکی از مجازات‌های درجه ۸
  • بهره‌کشی جنسی از طفل و نوجوان از طریق عرضه، در اختیار گرفتن، وادار یا اجیر نمودن برای هرزه‌نگاری یا سوء استفاده جنسی به مجازات حبس درجه ۵
  • در دسترس قرار دادن یا ارائه محتوا یا اثر مستهجن یا مبتذل به طفل یا نوجوان به یک یا چند مجازات درجه ۸
  • استفاده از طفل و نوجوان برای تهیه، تولید، توزیع، تکثیر، نمایش، فروش و نگهداری آثار سمعی و بصری مستهجن یا مبتذل، حسب مورد به میانگین حداقل و حداکثر تا حداکثر مجازات مقرر در قانون مربوط.
  • واردات، صادرات، حمل، تکثیر، انتشار، عرضه، معامله یا بارگذاری محتوا یا اثر مستهجن یا مبتذل که در آنها از اطفال و نوجوانان بهره‌گیری شده و یا حمل و نگهداری آنها به یکی از مجازات‌های درجه ۶.
  • برقراری ارتباط با طفل و نوجوان در فضای مجازی به‌منظور هرگونه آزار جنسی یا ارتباط جنسی نامشروع به یکی از مجازات‌های درجه ۶٫

این نمونه ها و گند و کثافت رایج در ایران به حدی درمورد نونهالان ایران به کارگرفته شده که  مجلس شورای اسلامی برای حفظ آبروی بدون آبروی خود این مجموعه را در ظاهر دفاع از کودکان به تصویب رسانده و واقعیات روز مره در ایران نشان می دهد که کودکان در سالهای اول حیات خود چنان مورد تجاوز و تبعیض و قساوت قرار می گیرند که وقتی به سنین بلوغ می رسند به حکم دفاع از حیثیت خود دست به انتقام می زنند. امری که نشان دهنده ی عدم سلامت روحی این نوباوه گان می باشد که نظام حاکم سرمایه داری عامل اصلی این نابه سامانی کودکانند.

به نقل از اخبار کودکان – ۸ مرداد ۱۳۹۷