جمعه, ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

مدارک جمع شده در مورد یک پرچم دروغین در پایتخت ایالات متحده آمریکا (کپیتول هیل)

مقاله ایکه مورد توجه خوانندگان نشریه رنجبر قرار می گیرد در مورد انتخابات ایالات متحده در روز سوم نوامبر ۲۰۲۱ و متعاقب آن که به یک فاجعه ای تبدیل شد که نتیجه ورشکستگی پنج دهه حاکمیت سرمایه داری نئولیبرالیسم را به نمایش گذارد. علت اساسی این وضعیت به بم بست رسیده اقتصادی، سیاسی و اجتماعی حاد شدن تضادهای درون حاکمیت این سرمایه داری گندیده

است. در مورد سیاست خارجی اقداماتی مانند تسطیح کره شمالی، ویرانی که به ویتنام، لائوس و کامبوج وارد شده، تجاوزات کثیف آمریکائی ها در آمریکای مرکزی، تخریب و ویرانی عراق، تخریب لیبی و جنگ های نیابتی جنایتکارانه در سوریه و یمن برای همگان قابل درک است. هیچ یک این جنگها دفاعی نبوده. اکنون اعتبار ایالات متحده به عنوان بزرگترین تهدید برای صلح در جهان می باشد. در مورد سیاست داخلی نئولیبرالیسم هم شباهت به برنامه های تعدیل ساختاری اعمال شده توسط صندوق بین المللی پول بوده است، با افزایش تمرکز و انتقال ثروت از پائین به بالا، مشتی آلیگارشی وحشی ببار آورده است، به طوریکه اکنون تمام رسانه های اصلی به علاوه کلیه سازمانهای امنیتی، ارتش و نیروها انتظامی را برای سرکوب در اختیار دارد.

در این اوضاع بحرانی عمیق اقتصادی و سیاسی که به مراتب بدتر از بحران سالها ۲۰۰۷ -۲۰۰۸ است پاندمیک کووید – ۱۹ هم به آن اضافه شده که نئولیبرالیسم را در آن چنان با تلاقی قرار داده که ورشکستگی این سیستم کهنه را بیشتر نمایان می کند. آلیگارشی های یک درصدی بجای برخورد به معضلات کنونی جامع مثل بیکاری ده ها میلون نفر، تصاحب مساکن توسط بانکها، بی خانمانی، نبود بهداشت و درمان لازم و بالاخره فقر و گرسنگی، مشغول انباشت هر چه بیشتر جیب های خود می باشند. بطوریکه حدود ده نفر از آنها مبلغی معادل ده تریلیون دلار به ثروت خود در طول این پاندمیک اضافه کردند.

با توجه به رویداد روز چهارشنبه شش ژانویه ۲۰۲۱ در پایتخت ایالات متحده نظرات مخالف های متناقضی از سوی چندین نویسنده انتشار یافته است که باید به آنها برخورد شود.

ما با یک روند سیاسی و بسیار پیچیده روبرو هستیم. ما بر سر دو راهی یک بحران بزرگ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قرار گرفته ایم که آینده ایالات متحده را تحت تأثیر قرار داده است. این بحران باید بجای تقابل روایتهای سیاسی مخالف، مورد بحث و تحلیل مشخص و دقیق قرار گیرد.

سمت و سوی ایالات متحده آمریکا به جهنمی با عزم و قصد شیطانی هموار شده است.

فاجعه ۱۱ سپتامبر همه چیز را تغییر داد – سال گذشته با براه انداختن جنگ باز نشانی عظیم علیه بشریت (با حمایت کامل مجمع اقتصاد جهانی) و خشونت را در اولین چهارشنبه ماه ژانویه در پایتخت سازماندهی شد که از نظر اقتصادی به چالش ترامپ به منظور سرقت انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ پایان داد.

موارد فوق متضمن تثلیث مقدس (سه گانگی وقف شده) اقدامات آمریکا در مسیر استبداد کامل است.

سال گذشته ممکن است آزمایشی بوده باشد برای اینکه نخبگان جانور در قدرت ایالات متحده تا چه حد خواهند توانست آمریکائی ها را داوطلبانه به سمت قربانی کردن آزادی های اساسی و لازم خود سوق دهند.

یک سال پیش، هیچ کس نمی توانست تصور این را داشته باشد که چه چیزی در شرف وقوع است – براساس دروغ های بزرگ و فریب جمعی.

چه کسی فکر می کرد که ما از حق و حقوق اساسی خود در حرکت آزادانه اجتماعی، حق کار بدون مانع، سفر، لذت بردن از غذا خوردن در بیرون یا در رستوران، حضور در مسابقات ورزشی، تأثر، سالن های سینما و مشارکت در فعالیتهای عمومی خود را فدا کنیم؟

تصور کنید که ممکن است در سال جدید اوضاع چقدر بدتر شود.

آیا اوج این پذیرش داوطلبانه استبداد تمام عیار خواهد بود- نخبگان قدرت با قیافه ظاهر بخود دادن به عنوان محافظت و حفظ سلامت، رفاه و ایمنی، اگر به اهداف خود برسند، همه دستاورد ها از بین می رود.

به عناوین مختلف این جنایت کاران به ما دروغ گفته اند، به گزارش هفت ژانویه توجه کنید: « ایالات متحده رکورد تقریباً ۴۰۰۰ مورد مرگ توسط کووید – ۱۹ در یک روز را بخود دید هم چنانکه این ویروس به ویرانی به بار آورده خود ادامه می دهد.»

این مرگ ها اگر از نظر تعداد دقیق باشند ناشی از فلو/آنفولانزای فصلی، ممکن است ذات الریه و یا بیماریهای مربوط به آن باشد – نه کووید.

افرادی که از پای در میآیند عمدتاً افراد مسن، ضعیف، احتمالا با سایر مشکلات بهداشتی و ضعف سیستم ایمنی هستند.

عناوینی مانند این گزارشات جعلی بخشی از یک کارزار وحشتناک و شیطانی است که دولت تابع این نخبگان حمایت می کند.

آنها همه در مورد این هستند که ما بخواهیم آزادی های حیاتی خود را داوطلبانه فدای یک قدرت بالاتر کنیم – که هم زمان خصمانه بر علیه سلامتی و رفاه حال ما عمل می کند.

چهارشنبه شب، ششم ژانویه خشونت های پایتخت (کپیتول هیل) به احتمال زیاد برای بالا بردن بایدن/هریس به قدرت با پایان دادن به چالش جی او پی (حزب قدیمی بزرگ، لقب حزب جمهوریخواه مدرن) به رهبری ترامپ هم آهنگ و موزون شده بود.

این نشان هویتی از یک پرچم دروغین برنامه ریزی شده توسط نخبگان جانور در قدرت ایالات متحده آمریکا بود.

به نظر می رسد که عناصر خشونت طلب و ضد ترامپ عمدتا در میان معترضان غیر خشونت طلب ترامپ رخنه و نفوذ کرده باشند.

معترضین درست بعد از آنکه پلیس و مجریان قانون فدرال موانع اطراف محل ورود را باز کردند، به کپیتول هیل دسترسی یافتند و به آنها اجازه داده شد تا برای انجام خشونت به داخل ساختمان حمله ور شوند.

برای آنچه که اتفاق افتاده است ترامپ مورد سرزنش قرار گرفت، وی وادار شد تا در ۲۰ ژانویه انتقال آرام را به بایدن/هریس را متعهد شود – و امید خود را برای بار دوم از دست داد.

در واقع این امر هم چنین اکثر جمهوری خواهان را مرعوب کرد تا با آنچه که با دقت نظامی توسط یک نیروی برتر در مقابل یک نیروی ضعیف به راحتی تحت فشار قرار گرفت و مجبور به همراه شدن شد.

در داخل کپیتول هیل نگهبانان معترضین خصمانه ترامپ را به محلهای تعیین شده هدایت کردند.

بجای جلوگیری از خشونت، انتظامات کپیتول هیل آنچه را که به نظر می رسید نقطه اوج یک انقلاب رنگین در وطن بود، تسهیل کرد تا با سرکوب خشونت آمیز، به چالش انتخاباتی ترامپ پایان دهد.

طبق طرح و برنامه ریزی انجام شده، وقتی کنگره بحث در مورد چالش تقلب در انتخابات جی او پی (1 ) را آغاز کرد، ان را با خشونت به پایان رساند.

جنگی در ایالات متحده در جریان است که به نظر می رسد هدف آن تغییر و تحول در حاکمیت جامعه است که در صورت تحقق غیر قابل دفاع و پیشگیری خواهد بود. این همان چیزی است که باز نشانی عظیم شیطانی برای ما در نظر دارد.

در این لحظه ما دو انتخاب داریم، می توانیم با جریان آب شناور شویم و تمام حقوق و دستاوردهای خود را از دست بدهیم یا برای حفظ حقوق خود مبارزه سخت و بی امانی را علیه این جنایت کاران به پیش ببریم.

حفظ این حاکمیت مانند گذشته در خطری ست واضح و روشن، غده ایست چرکین و باید با آنچه که غیر قابل تحمل است با مبارزه ای سرسختانه و پذیرفتن عموم جایگزین گردد.

سالمندان در ایالات متحده براساس جبر تاریخ از صحنه عبور خواهند کرد و آینده آنها عمدتا در گذشته است، اما جوانان امروز در آینده نزدیک بیشترین صدمه را خواهند خورد و همه آزادیهای شان از دست خواهند داد، سرزمینی که گذشته ها میتوانستی نفسی بکشی، اما دیگر با شرایطی که در حال وقوع می باشد امکان پذیر نخواهد بود.

ملتی که در گذشته با حد اقل آزادی ها زندگی می کرد دیگر آن آزادی حد اقل هم وجود نخواهد داشت. طرحی که توسط نیروهای جانور و شیطانی در حال پیاده شدن است، جهنمی ست که برای توده های کار و زحمت با دقت سازماندهی شده است و نباید یک لحظه هم به این جنایت کاران اجازه ارز اندام کردن داد.

شهروندان آمریکائی باید بدون درنگ در مقابل این نخبگان حاکم مقاومت کنند در غیر این صورت همه چیز را از جمله امید شان را از دست خواهند داد.

فرماندار نیویورک، کومو در تاریخ دهم ژانویه می گوید: « در سراسر ایالت نیویورک، ارائه دهندگان خدمات پزشکی در هفته های اخیر همین روایت را داشتند: آنها به دلیل دشواری در یافتن بیمارانی که دقیقا با دستورالعمل های دقیق واکسیناسیون ایالت مطابقت نداشتند – و مجازات های سنگینی در صورت ارتکاب به اشتباه برای آنها پیش می آمد مجبور به بیرون ریختن دوز های واکسن با ارزش بودند.»

در این مورد دکتر دیوید مارتین خاطرنشان می سازد که: « بیابید مطمئن شویم که در این مورد واضح و روشن هستیم... این یک واکسن نیست. آنها از واژه "واکسن" استفاده می کنند تا دزدکی تحت محافظت های بهداشت عمومی قرار گیرند. این واکسن نیست. » این بدان معنی ست که همه کسانی که این واکسنی که واکسن نیست را ترویج می کنند. این سمی است تجربی و آزمایش نشده، اکنون آنها در اعمال آن شریک هستند. این اظهاريه دکتر مارتین در این مورد است.

« رهبران ما شهروندان که در این کار خلاف و شرارت شرکت می کنند باید آگاه باشند که دست به کار بسیار خطرناکی میزنند. این نوع مشارکت و خلاف کاری هیچ تفاوتی با آنچه که پزشکان و دانشمندان جنایتکار آلمانی در زمان نازی به آن متهم شدند و برای آن در دادگاه نورم بورگ محاکمه شدند ندارد.

در خاتمه باید خاطرنشان کرد که همانطورکه خوانندگان ممکن است مطلع باشند اکنون بیش از ۵۰ درصد شهروندان آمریکائی هیچ اعتمادی به دو حزب حاکم ندارند چه بسا این اکثریت معتقد است که یک جنگ داخلی در راه است. به همین دلیل نخبگان قدرت هم بیکار ننشسته اند و ارتش و نیروهای انتظامی را فعال کرده اند. اینجا و آنجا از طریق رسانه های فرمایشی خود « تروریسم داخلی » را تهدید می کنند.

در زمینه مالی ما را یاری دهید

سخنان اسماعیل بخشی در گردهمآئی کارگران هفت تپه

بخشی از برنامه مراسم یادبود رفیق علی صادقی (کاک ابراهیم) در هامبورگ